drukuj

Wyniki Ligi Mistrzów w Skacie 2016 rok
Miejsce Nazwisko i Imię Organizacja Drużyna Punkty łącznie Wygrane Przegrane Punkty Indywidualnie Wygrane Przegrane
1 Enke Yves ISPA SSC Millennium /skatspielen.de 23 376 225 18 5 973 60 4
Riedel Gerhard 5 849 58 4
Gläss Timo 5 779 47 1
Brkan Tomislav 5 775 60 9
2 Polok Franciszek ISPA PZSkat - Polska 2 22 067 218 34 5 789 52 6
Mordak Mariusz 5 531 56 8
Gajda Piotr 5 528 55 9
Wojaczek Klaudiusz 5 219 55 11
3 Heinen Wolfgang ISPA skatfreunde de./West 21 697 223 37 5 746 54 8
Zens Josef 5 678 66 12
Hillen Andre 5 304 48 6
Xinos Andreas 4 969 55 11
4 Dreyer Frank DSKV SV Sachsen-Anhalt 21 006 210 30 6 307 61 7
Ernst Christian 5 869 57 8
Winter Frank 5 068 55 8
Moser Rainer 3 762 37 7
5 Rommel Bernd ISPA Die Tornados 20 959 215 30 6 273 59 3
Funk Hermann 6 154 59 5
Spann Joachim 4 298 48 10
Bechel Walter 4 234 49 12
6 Seferovic Senad DSKV Euroskat.com Darmstadt 20 712 216 39 6 037 60 5
Wüllenweber Georg 5 933 61 9
Rodehüser Rosita 4 965 52 14
Däfler Charlie 3 777 43 11
7 Friedel Nico DSKV LV 10 Thüringen 20 452 201 30 5 825 59 6
Prausa Frank 4 995 47 4
Swoboda Sören 4 938 51 10
Herrmann Torsten 4 694 44 10
8 Däuber Martin DSKV Kahlgründer Skfr. Mensengesäß 20 176 201 28 5 352 53 6
Uhl Bernd 5 161 56 8
Wissel Holger 5 096 51 6
Flöck Alfred 4 567 41 8
9 Schwab Andreas ISPA Sachsen Tigers/Skat.com 19 789 197 32 6 478 60 7
Grundmann Andre 4 723 45 8
Mühlan Matthias 4 306 46 8
Diener Benjamin 4 282 46 9
10 Engelke Manfred ISPA Aue Buben Kassel 19 741 183 25 5 647 50 5
Trieb Bernd 5 138 51 6
Lohse Marko 4 644 46 8
Nordmeier Uwe 4 312 36 6
11 Dwinger Niels ISPA ISPA-Hamburg 19 419 202 33 5 786 51 5
Hurma-Schäfer Tanja 4 886 54 11
Kraft Thomas 4 410 53 10
Kryniecki Uwe 4 337 44 7
12 Jobusch Werner DSKV SSV Ems Vechte 19 328 219 46 5 736 54 3
Luttermann Elmar 5 101 60 11
Leißing Bernd 5 084 60 14
Driessen Tobias 3 407 45 18
13 Herz Harald DSKV Alle Asse Bünde 19 287 195 27 5 355 49 5
Wiechert Wolfgang 5 206 50 4
Recknagel Manfred 4 770 48 8
Fug Uwe 3 956 48 10
14 Schilling Hans ISPA Elbe Asse 19 179 186 26 5 473 52 7
Kujas Lothar 4 867 47 6
Lang Heinz 4 543 39 2
Neumann Horst 4 296 48 11
15 Burgers Ari ISPA ISPA- Holandia 19 170 198 33 5 653 67 17
Bougard Armand 5 270 49 4
Boursie Heribert 4 966 50 6
Schauer Dietmar 3 281 32 6
16 Quack Rudi DSKV SV Nordrhein-Westfalen 19 127 181 28 5 602 50 7
Zinke Gregor 4 678 42 4
Vier Rainer 4 664 44 7
Frank Walter 4 183 45 10
17 Fields Jonny DSKV 1. SC Dieburg 19 094 199 37 5 499 51 5
Seeger Jens 5 050 48 7
Eder Hansi 4 344 47 10
Bommersheim Wolfram 4 201 53 15
18 Matschulat Manfred ISPA Höllenasse Duisburg 19 073 211 42 5 459 59 7
Volmer Werner 5 095 53 9
Bambic Dietmar 4 839 52 10
Hertgen Thomas 3 680 47 16
19 Steinke Andreas DSKV VG 38 Bremen 19 047 199 33 5 221 50 4
Bruse Thomas 4 802 57 13
Münzenberg Wolfgang 4 713 50 9
Barr Klaus 4 311 42 7
20 Hammann Daniel ISPA ISPA - Francja 18 964 189 28 5 257 53 6
Siegert Franck 4 858 44 5
Bleichner Frederic 4 437 48 9
Will Oliver 4 412 44 8
21 Neumeister Torsten DSKV Vier Wenzel Flöha Erdmannsdorf 18 963 206 37 5 834 56 5
Hasterok Stephan 5 571 62 10
Stopfkuchen John 4 618 46 7
Eibisch Andreas 2 940 42 15
22 Gross Richard ISPA Skatbuben Honnefeld 18 948 212 39 5 513 58 6
Gellesch Marian 4 920 55 10
Born Axel 4 321 52 11
Roth Gerd 4 194 47 12
23 Kerpa Ilka DSKV SV Niedersachsen-Bremen 18 867 212 42 5 108 59 11
Jendritza Reinhold 4 770 49 11
Melius Ewald 4 597 48 6
Bonefas Reinhard 4 392 56 14
24 Zimmermann Ralf DSKV SC Peenebuben Wolgast 18 842 197 35 5 387 52 9
Keller Mirko 5 181 53 10
Dill Lutz 4 490 52 9
Schmidt Matthias 3 784 40 7
25 Borgwardt Yvonne DSKV VG Auswahl Dresden 18 806 191 29 5 274 51 5
Schweigler Constanze 4 917 55 11
Himstedt Melanie 4 384 41 5
Reinholz Conny 4 231 44 8
26 Achtenhagen Frank DSKV SC Mainzer Höhe 18 668 182 29 5 237 46 4
Sron Helmut 5 112 49 8
Wiese Frank 4 351 48 11
Schulz Klaus 3 968 39 6
27 Spingler Ursula DSKV Südfrüchtle Konstanz 18 621 193 27 5 130 56 10
Hille Brigitte 4 685 45 4
Haas Sandra 4 591 50 11
Marschall Nicole 4 215 42 2
28 Kröhle Erwin ISPA ISPA - Niemcy 18 289 218 46 5 570 65 12
Glatte Andreas 5 156 52 6
Balzer Andreas 3 897 58 16
Bung Hans-Peter 3 666 43 12
29 Fuchs Hans-Hermann DSKV SV Shleswig-Holstein/Hamburg 18 216 188 34 5 301 54 6
Nagorny Dietmar 4 669 55 12
Simsek Michaela 4 542 40 6
Hoffmann-Timm Christian 3 704 39 10
30 Filla Marko ISPA Euroskater Berlin 18 210 185 31 4 790 44 5
Deichgräber Ulrich 4 622 48 5
Apenburg Bernd 4 564 51 11
Döpelheuer Jens 4 234 42 10
31 Güthe Oliver ISPA ISPA-World 17 970 200 44 5 784 65 10
Munzert Thomas 4 484 43 8
Grunert Rainer 4 138 51 16
Brzoska Henryk 3 564 41 10
32 Eisold Sigfried DSKV Westdeutscher Skatverband 17 953 181 28 5 413 52 5
Schlicht Wilfried 4 769 46 9
Nasse Alfred 4 413 45 4
Scheufens Werner 3 358 38 10
33 Braun Hans DSKV DSKV Team 17 900 193 34 4 992 45 2
Ehlers Jan 4 567 47 9
Homilius Hans-Jürgen 4 399 46 7
Kronenberg Karin 3 942 55 16
34 Hoelscher Ralf ISPA Skatfreunde Wirges 17 837 185 32 5 385 50 4
Mitzscherling Gerd 4 282 43 8
Weis Wolfgang 4 101 45 8
Metternich Sabrina 4 069 47 12
35 Aagaard Leif ISPA ISPA - Dania 17 536 182 41 4 918 55 11
Bruhn Hansen Erik 4 363 50 16
Frandsen Schmidt Niels 4 360 44 7
Thomsen Christian 3 895 33 7
36 Reinke Heike DSKV SV Baden-Württemberg 17 533 174 29 4 786 49 4
Elend Christa 4 596 46 8
Groh Ursula 4 534 40 8
Weiger Gerda 3 617 39 9
37 Lauer Remigius DSKV SV Rheinland-Pfalz/Saarland 17 531 191 36 5 274 45 2
Volz Anna 4 750 54 9
van Stegen Walter 4 687 49 8
Volz Jutta 2 820 43 17
38 Konowalski Arkadiusz ISPA PZSkat - Polska 1 17 525 186 36 5 152 58 11
Grzyb Sebastian 4 289 46 9
Berger Pawel 4 097 40 6
Kuchmacz Marcin 3 987 42 10
39 Foelker Hermann ISPA Düwel Hannover 17 276 191 44 5 156 50 8
Bode Axel 4 614 49 7
Rheinländer Dirk 3 913 51 16
Naujoks Manfred 3 593 41 13
40 Günther Christian ISPA ISPA-Dormagen 17 255 208 45 5 301 58 9
Nelißen Michael 5 267 56 10
Giffinger Petra 4 086 52 12
Nelißen Natascha 2 601 42 14
41 Marth Robert ISPA ISPA - Belgia 16 960 182 39 4 754 46 7
Halmes Tom 4 485 44 8
Elssen Nhi Khieu 4 136 53 14
Tychon Renate 3 585 39 10
42 Haub Bernhard DSKV 1. Steinbacher SC 16 811 175 36 4 898 57 12
Burghardt Günther 4 336 37 4
Turbanisch Peter 3 809 37 5
Demmer Joachim 3 768 44 15
43 Hilbrand Reinhard ISPA ISPA - Hiszpania 16 671 195 42 4 366 54 14
Hussain Mahmood 4 339 49 9
Dewald Otto 4 236 54 14
Pfotenhauer Hans 3 730 38 5
44 Raschke Alexandra ISPA Euroskat.com/Berlin 16 579 177 33 5 104 48 6
Sorge Stephanie 3 852 42 8
König Sabine 3 848 40 8
Dielau Eric 3 775 47 11
45 Jordan Roland DSKV Hochrhein Grenzach-Wyhlen 16 527 196 55 5 250 62 15
Schmitt Bernhard 4 097 48 15
Philipp Ewald 3 672 50 17
Müller Siegfried 3 508 36 8
46 Boschinger Andreas ISPA ISPA - Austria 16 318 182 43 4 652 51 11
Schödl Christian 4 425 46 7
Harringer Christian 4 229 47 11
Schöller Georg 3 012 38 14
47 Jung Andrea DSKV Speilgem. VG 66 15 968 163 32 5 292 62 11
Wagner Vera 3 683 37 10
Högel Bärbel 3 616 37 8
Padrock Astrid 3 377 27 3
48 Eder Stefan DSKV Robin Hood 15 920 175 40 4 477 40 5
Hellmann Fritz 4 415 49 10
Ritz Jürgen 4 132 50 13
Stadelmann Michaela 2 896 36 12

 

Grand Prix Okręgu za rok 2016 będzie naliczane

od 12 grudnia 2015 r. do 30 listopada 2016 r.

#

Za organizację turniejów z cyklu GPO oraz wysokość nagród

ustalonych przez Zarząd Okręgu odpowiedzialni są

Prezesi poszczególnych klubów.

#

Pula nagród w poszczególnych turniejach z cyklu GPO

wynosi 800 zł. plus puchar

#

Podział nagród w poszczególnych GPO za 2016 r. tj.

pula nagród plus wpisowe będzie 1 do 4

#

Punktacja za poszczególne turnieje będzie naliczana według

reguł ustalonych przez zarząd OZSkat.

#

W GPO za 2016 r. naliczane będą duże punkty  za poszczególne miejsca

1 miejsce 30 pkt.

2 miejsce 25 pkt.

3 miejsce 20 pkt.

Od 4-6 miejsca 18 pkt.

Od 7-9 miejsca 16 pkt.

Od 10-12 miejsca 14 pkt.

Od 13-15 miejsca 12 pkt.

Od 16-18 miejsca 10 pkt.

Od 19-21 miejsca 8 pkt.

Od 22-24 miejsca 6 pkt.

Od 25-27 miejsca 4 pkt.

Od 27-30 miejsca 2 pkt.

Reszta uczestników turnieju otrzymuje po jednym punkcie za uczestnictwo

#

W GPO o Puchar Prezesa za 2016 r. będą naliczane punkty tak jak w GPO

#

Dla zawodników którzy z przyczyn wyższych nie mogą

uczestniczyć w GPO oraz GPO o Puchar Prezesa

będzie naliczane 14 pkt.

#

Dla prowadzących turnieje z cyklu GPO tj. Kierowników turnieju będzie naliczane

14 pkt. ale tylko dwa razy w ciągu całego cyklu GPO

Dla sędziów poszczególnych turniejów nie będą naliczane pkt.

za sędziowanie lecz dostaną oni dzikie karty na IMO.
 

#

Sędzią głównym i kierownikiem turnieju z cyklu GPO

nie może być zawodnik grający przy stoliku.

#

Prowadzącymi poszczególne turnieje z cyklu GPO oraz sędziami

są wyznaczeni przez Zarząd Okręgu następujące osoby

Kol. Alojzy Huwer, kol. Eugeniusz Cyran, kol. Jerzy Mozes.oraz Cegiełka Józef

#

Prowadzący turnieje ligowe oraz GPO są odpowiedzialni za

przygotowanie list stolikowych,

przeprowadzenie losowania oraz utrzymanie porządku na zawodach

 za co otrzymują 70 zł. od organizatora.

Za przyczyny wyższe uznaje się udokumentowane 

 Delegacje do PZSkat. Uczestnictwo w MŚ, ME, Champions League,

 Dni Związkowe, Dżwirzyno.

#

Turnieje GPO Śląsk - Południe będą otwarte dla wszystkich zawodników

 z innych okręgów oraz zawodników nie zrzeszonych.

#

Klasyfikacja końcowa zawodników będzie prowadzona wspólnie

 dla zawodników Okręgu Śląsk - Południe

i dla zawodników z innych okręgów oraz nie zrzeszonych

#

Zwycięzcy poszczególnych turniejów z cyklu GPO w danym dniu

 będą nagradzani według zajętych miejsc

obojętnie  który Okręg reprezentują i czy są zrzeszeni w PZSkata.

#

Turnieje GPO będą rozgrywane systemem 2 x 48 rozdań

 i będą rozgrywane w soboty i niedziele o godz. 9,00.

#

Organizowanie GPO w innych terminach za zgodą Zarządu OZSkat.

#

W DPO w 2016 roku obowiązkowo startują wszystkie drużyny

 I, II, i III ligi biorące udział w rozgrywkach ligowych,

natomiast ligi okręgowe na zasadzie dobrowolności

#

W przypadku zgłoszenia i nie wystawienia drużyny do DPO

klub płaci karę w wys. 150 zł.

#

Opłata startowa w GPO w 2016 roku wynosi 20 zł, z czego 3 zł. idzie do klubu

2 zł. do okręgu, 1 zł. na karty i 14 zł. na nagrody w danym dniu

#

Okręg z otrzymanych wpłat przeznacza 1 zł. od każdego zawodnika

 na końcowe nagrody w IMO

#

Dla zwycięzców GPO Śląsk - Południe w 2016 roku

 czekają puchary i nagrody pieniężne w wysokości

I  Miejsce - 300 zł.

II Miejsce - 250 zł.

III Miejsce - 200 zł.

IV Miejsce - 150 zł.

V Miejsce - 100 zł.

VI Miejsce - 50 zł.

 #

Do finału IMO Śląsk - Południe kwalifikuje się 44

 najlepszych zawodników z GPO w 2016 roku

#

W finale IMO nie biorą udziału zawodnicy z innych okręgów oraz nie zrzeszeni

#

Finał IMO Śląsk - Południe będzie rozegrany 10.12. i 11.12.2016 r.

 systemem 8 x 36 

O tytule zdecyduje ilość zdobytych małych punktów

przez poszczególnych zawodników w wszystkich ośmiu seriach

#

Zakończenie sezonu 2015 r. odbędzie się w dniu 18.12.2016 r. o godz. 9,00

 w siedzibie OZSkat w Rogowie i udział w nim wezmą, Zarząd, Prezesi Okręgów,

Komisja Rewizyjna, Sąd koleżeński, Mistrzowie GPO, Mistrzowie IMO,

Mistrzowie GPO o Puchar Prezesa, oraz zaproszeni goście

 

   

 

 

 

 
Copyright 2009 - 2010 by PZSKATSP.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt Strony: Network DC.